Obecnie mamy 14 gości na stronie.

Witaminy FLP we współczesnej profilaktyce, witamina D - dr Jerzy Oleszkiewicz

Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach - występuje w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Szczególnie bogatym źródłem witaminy D są oleje rybne.

Jest znana jako witamina słońca, ponieważ powstawać może równie ż w skórze pod wpływem energii słonecznej. Niestety, w zanieczyszczonym powietrzu zmniejsza się penetracja promieni ultrafioletowych w skórze, która wytwarza mniej witaminy D. Dlatego mieszkańcy miast powinni spożywać więcej tej witaminy. W pożywieniu jest dość trwała, nie ginie podczas przetwarzania lub gotowania produktów spożywczych. Ponieważ wpływa na metabolizm wapnia i fosforu, konieczna jest dla utrzymania prawidłowej struktury kości i zębów.
Niedobór witaminy D u dzieci powoduje krzywicę - chorobę, która prowadzi do wykrzywienia kości i zniekształceń klatki piersiowej. Niedobór tej witaminy u dzieci może być przyczyną próchnicy. Zapotrzebowanie dobowe u dorosłych wynosi 200-400 IU (jednostek międzynarodowych) lub 5-10 mcg. Dzieci w wieku od 2 tygodni do 2 lat otrzymują dawki większe - zależnie od stanu kości, zwykle do 1000 IU dziennie. W czasie ciemnych, zimowych miesięcy zaleca się dzieciom i osobom starszym dodatkowe ilości witaminy D. Największą skuteczność witamina D osiąga wspólnie z witaminami A i C oraz wapniem i fosforem. Dlatego taki zestaw minerałów i witamin mamy w Forever Lite i Forever Kids.

  Objawy niedoboru:
 • krzywica
 • osteoporoza
 • osteomalacja (rozmiękanie kości)
 • skurcze i osłabienie mięśni
 • próchnica zębów
 • Korzyści:
 • sprzyja utrzymaniu mocnych zębów i kości
 • poprawia pracę układu odpornościowego
 • uczestniczy w ochronie przed nowotworami

Polecamy:

Miąższ Aloe Vera, Aloes do picia

Miąższ Aloe Vera

Cena: 110,00 zł więcej>>

Wapń i witamina D - idealny sposób na wzmocnienie kości i zębów. Przeciwko osteoporozie

Forever Calcium

Cena: 108,86 zł więcej>>

Witaminy

Forever Kids

Cena: 68,00 zł więcej>>

Naturalne minerały, Magnez, Wapń, Żelazo i wiele innych

Forever Nature-Min

Cena: 82,79 zł więcej>>

 1. Witaminy FLP we współczesnej profilaktyce dr Jerzy Oleszkiewicz

  Witaminy te są rozpuszczalne w wodzie, łatwo więc ulegają zniszczeniu podczas przygotowywania pożywienia. Nadmiar ich jest wydalany z moczem, a nie gromadzony w organizmie. Dlatego muszą być dostarczone codziennie.

  więcej>>
 2. Witaminy FLP we współczesnej profilaktyce, witamina C - dr Jerzy Oleszkiewicz

  Witamina C jest najczęściej zażywana przez ludzi dbających o zdrowie, mimo to wciąż obserwuje się znaczący deficyt tego składnika odżywczego w diecie. Witamina ta jest niezbędna dla wielu funkcji życiowych. Będąc bardzo skutecznym antyutleniaczem, wzmaga aktywność innych przeciwutleniaczy, np. witaminy A i E.

  więcej>>
 3. Witaminy FLP we współczesnej profilaktyce, witamina A - dr Jerzy Oleszkiewicz

  Witamina A jest substancją rozpuszczającą się w tłuszczach. Występuje w dwóch formach: jako retinol w produktach pochodzenia zwierzęcego, np. w tranie, oraz jako karoten w owocach i warzywach o intensywnym zabarwieniu.

  więcej>>
 4. Witaminy FLP we współczesnej profilaktyce, witamina E - dr Jerzy Oleszkiewicz

  Witamina E jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach. Nie może być wytwarzana w organizmie, więc trzeba ją dostarczać w pożywieniu.

  więcej>>
 5. Forever Calcium - dr Artur Nowak

  Wapń konieczny jest do budowy kości i zębów, warunkuje pobudliwość nerwowo-mięśniową, kurczliwość mięśni, uszczelnia błony komórkowe oraz ściany naczyń włosowatych, bierze udział w krzepnięciu krwi.

  więcej>>

aloes.com.pl All rights reserved. projekt graficzny CWD