Obecnie mamy 17 gości na stronie.

Forever Calcium - dr Artur Nowak

Wapń konieczny jest do budowy kości i zębów, warunkuje pobudliwość nerwowo-mięśniową, kurczliwość mięśni, uszczelnia błony komórkowe oraz ściany naczyń włosowatych, bierze udział w krzepnięciu krwi.

99% wapnia znajduje się w kościach. Co najmniej dwie grupy społeczne powinny starannie dbać, aby wapń i inne składniki mineralne nie uciekały z kości.

Są to:

 • aktualnie rosnąca młodzież, która w okresie lata potrafi wystrzelić w górę nawet o 15 cm (młodzież rośnie szybko i "niestarannie"), a w jej tradycyjnym jedzeniu wapnia jest jak na lekarstwo; tak lubiane słodkie napoje gazowane zawierają związki fluoru, które dodatkowo "kradną" wapń z rosnących kości;
 • ludzie dojrzali, którzy poprzez niewłaściwy tryb życia często związany z wykonywaną pracą lub z uciążliwościami dnia codziennego łatwo tracą masę kostną.
 • U niektórych osób po czterdziestce każde histeryczne odchudzanie, każdy okres nadmiernego obciążenia stresem sprawia, że organizm w celu uzupełnienia poziomu tych minerałów w surowicy krwi sięga do kości, gdzie gromadzone są przez lata ich zasoby. Z tego powodu osteoporoza przestała być chorobą "staruszków". Forever daje szansę, pozostawiając nam do dyspozycji FOREVER CALCIUM o składzie: 250 mg wapnia, 100 mg magnezu, 100 jednostek witaminy D. Jest to efekt nowoczesnej wiedzy oabudowywuje się w kości, natomiast pozostały to wapń wolny w postaci jonów - właśnie on nas interesuje. Niestety wolny wapń trudno dyfunduje do kości i dlatego specjaliści w FLP stworzyli wapń w postaci organicznej, w produkcie Forever Calcium złączono go z cząstką kwasu organicznego (kwas cytrynowy) o doskonałej wchłanialności. Mówiąc prosto: cząstka wapnia poprzez to połączenie stała się doskonale przyswajalna i łatwa do wbudowania w kość. Drugi minerał to magnez - bez niego wapń nie może być prawidłowo dystrybuowany z krwi do innych płynów ustrojowych i tkanek, w tym również do kości. Wapń i magnez to dwaj mineralni "bracia" - niski poziom magnezu oznacza brak skuteczności wapnia. Jeśli chcesz przyswoić wapń, zadbaj o magnez. Wreszcie witamina D to jeden z trzech czynników, które decydują o gospodarce wapniem w organizmie (obok hormonów tarczycy i przytarczyc). Niedobór witaminy D upośledza wchłanianie wapnia i odkładanie go w kościach, a w naszej strefie klimatycznej uzupełnianie witaminy D jest niezbędne. Forever Calcium to wspaniały produkt o tak dobranych proporcjach głównych składników, aby ich przyswajalność była największa, oczywiście z pożytkiem dla naszego zdrowia. To doskonała profilaktyka osteoporozy, ale i skuteczna broń w walce z tą coraz powszechniejszą chorobą.

  Polecamy:

  Wapń i witamina D - idealny sposób na wzmocnienie kości i zębów. Przeciwko osteoporozie

  Forever Calcium

  Cena: 108,86 zł więcej>>

  Naturalne minerały, Magnez, Wapń, Żelazo i wiele innych

  Forever Nature-Min

  Cena: 82,79 zł więcej>>

  Witaminy

  Forever Kids

  Cena: 68,00 zł więcej>>

  1. Zdrowe kości - Forever Calcium

   Długość naszego życia i nasze zdrowie zależą od tego, jak troszczymy się o organizm. Kiedy chcemy poprawić ogólną kondycję, większość z nas koncentruje się na układzie akrwionośnym i mięśniach, a tylko niewielu pamięta o tym, by zadbać o fundament zdrowia fizycznego i aktywnego stylu życia, czyli o kości.

   więcej>>

  aloes.com.pl All rights reserved. projekt graficzny CWD