Obecnie mamy 18 gości na stronie.

Aloes jako uzupełnienie diety - sposoby działania

Codzienne spożycie miąższu aloesowego wyzwala aktywność mikroskładników w przemianie celulozy, co pomaga jednocześnie w regulacji mechanizmów wzrostowych i regeneracyjnych komórek i organizmów.

Dzięki temu osiągnięta zostaje specjalna stymulacja przemiany składników immunologicznych. Enzymy i katalazy zawarte w aloesie wspomagają proces odnowy podczas przemiany substancji organicznych i komórkowych. Inne substancje odżywcze, jak np. określone kompleksy witamin, stymulują przemianę substancji energetycznych w organizmie.

Z kolei składniki witalne, najczęściej na bazie polisacharydów, w szczególny sposób oddziałują na przemianę cukrów. Natomiast te składniki, które występują w miąższu aloesowym jako trudno rozpuszczalne substancje włókniste, razem z kwasami organicznymi mają wpływ na przemianę materii w jelitach, przez co regulują nasze funkcje trawienne. To szerokie spektrum oddziaływań na poszczególne funkcje przemiany materii w organizmie ukazuje, że codzienne spożycie miąższu aloesowego może znacząco regulować, a zatem wpływać harmonizująco nasz organizm.

Od kilku lat także i w Polsce można kupić światowy przebój ostatnich lat - napoje aloesowe, sporządzone z czystego miąższu Aloe Vera, po starannym usunięciu zewnętrznej skórki liścia. Tak przygotowany do spożycia produkt nazwano miąższem handlowym (w odróżnieniu od farmakologicznego, kiedy pozyskuje się liść razem ze skórką). Napoje z handlowego miąższu aloesowego robią zawrotną karierę, gdyż stwierdzono, że działają wybitnie wzmacniająco na cały organizm. Aloes przygotowany do spożycia w ten właśnie sposób dodaje odporności, poprawia trawienie, opóźnia procesy starzenia się tkanek. Preparaty takie są więc szczególnie cenione przez ludzi w sposób świadomy dbających o swoje zdrowie i kondycję, pragnących uniknąć zagrożeń zdrowotnych, które niesie nam cywilizacja.

Polecamy:

 1. Aloes - roślina

  Ludzie już od tysięcy lat wykorzystywali zioła i rośliny, aby zapobiegać schorzeniom lub je zwalczać. Wiele ziół i roślin jest do dzisiaj stosowanych w celu polepszenia samopoczucia, m.in. mięta, rumianek, anyż, kozłek lekarski czy wreszcie aloes.

  więcej>>
 2. Aloes - niezwykły dar natury

  Aloes jest rośliną o niezwykłych właściwościach i choć towarzyszy człowiekowi od wieków, to dopiero niedawno poznano pełną gamę możliwości jego zastosowania.

  więcej>>
 3. Kupuj produkty posiadające certyfikat IASC - Gene Hale, IASC Managing Director

  Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu podkreśla znaczenie tego, dlaczego konsumenci powinni szukać Pieczęci Aprobaty IASC na produktach, w których składzie zawarty jest aloes. Dlaczego kwestia ta jest tak ważna?

  więcej>>

aloes.com.pl All rights reserved. projekt graficzny CWD