Obecnie mamy 13 gości na stronie.

Higiena jamy ustnej

Miliony ludzi ma kłopoty z zębami, pomimo odpowiedniej pielęgnacji i regularnych wizyt u dentysty. Prawdziwym problemem nie są jednak ubytki szkliwa spowodowane próchnicą, ale dziąsła, a raczej ich cofanie się i odsłanianie wrażliwych szyjek zębów.

Bardzo często towarzyszą temu procesowi zapalenia, jeśli w przestrzeni pomiędzy dziąsłami a zębami odkładają się resztki pokarmu. Zaobserwujmy, że często ząb na zewnątrz wygląda zdrowo, ale okazuje się, że jest zepsuty pod dziąsłem tak bardzo, że na ratunek jest już za późno. Jedną z przyczyn problemów z dziąsłami jest nieodpowiednie odżywianie. Niedostateczna ilość witamin i minerałów może powodować poważne choroby dziąseł. Skutek: wystąpienie zapalenia, zanikanie dziąseł, próchnica szyjek zębów aż do całkowitej utraty zęba.

I tu na ratunek spieszy aloes, a raczej czysty miąższ aloesowy, który:

  • ma naturalne działanie antybiotyczne - bakteriostatyczne i bakteriobójcze;
  • ogranicza namnażanie się wirusów oraz grzybów;
  • zmniejsza stany zapalne i wysięki przez działanie antyhistaminowe;
  • przyspiesza procesy gojenia i regeneracji tkanek;
  • sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w środowisku śluzówki jamy ustnej;
  • w sposób całkowicie naturalny wnika zarówno w głąb skóry, błony śluzowej, jak i w przestrzenie międzyzębowe oraz kieszonki dziąsłowe.
  • Wykorzystując naturalne dobrodziejstwa aloesu, Forever Living Products wyprodukował aloesową pastę-żel do mycia zębów Forever Bright. Naturalne, bakteriobójcze właściwości miąższu aloesowego (35,5%) zostały w niej wzmocnione przez dodatek propolisu (kitu) pszczelego. Efekt skojarzenia dwóch wspaniale działających substancji naturalnych okazał się rewelacyjny, albowiem nie ma takiego zakamarka pomiędzy zębami, gdzie nie dotarłoby penetrujące działanie miąższu. Najważniejsza cechą Forever Bright jest to, że zmniejsza ryzyko powstawania jakichkolwiek problemów w jamie ustnej. Zapobiega próchnicy, nie pozwalając rozwijać się bakteriom, które ją powodują. Niezwykle efektywnie i dokładnie czyści powierzchnię zębów. Nie zawiera żadnych substancji powodujących ścieranie szkliwa, ponadto zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej. Działa zarówno na zęby, jak i na dziąsła ? wzmacnia je i chroni. Ma także jeszcze jedną, bardzo istotną właściwość, która może okazać się niezwykle ważna dla wielu osób: nie zawiera fluoru! Aktywne sole fluoru nie działają bowiem dobrze na dziąsła, które potem trudno jest wyleczyć z przewlekłych stanów zapalnych. W 1999 roku aloesowa pasta do zębów Forever Living Products uzyskała nagrodę Super Brand (Super Marka) przyznawaną przez czytelników jednego z najpoczytniejszych magazynów świata ?Readers Digest?.

    aloes.com.pl All rights reserved. projekt graficzny CWD